Kochasz adrenalinę? Skocz ze spadochronem w tandemie!

Artykuł sponsorowany partnera SportsJunkie.pl

Skoki spadochronowe nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla osób po szkoleniach. Teraz skoczyć może niemalże każdy, kto ma na to ochotę. Wystarczy, że wybierze skok w tandemie. Z takiej opcji można skorzystać też w Polsce. Jak skacze się tandemowo i ile trzeba będzie za to zapłacić?

Nietrudno się domyślić, że skoki w tandemie odbywają się nie pojedynczo, a w dwójkę. Skaczą pilot tandemu oraz pasażer, którzy połączeni są ze sobą uprzężą tandemową. Do skoku nie musimy przygotowywać się w żaden szczególny sposób. Nie trzeba zapisywać się na szkolenia, nie trzeba brać udziału w badaniach lekarskich czy też brać udziału w treningach. Właśnie ta łatwa dostępność spowodowała, że obecnie skoki tandemowe są tak popularne.

Jak skacze się w tandemie?

Jak już wspomnieliśmy, w tandemie skaczą dwie osoby. To pilot tandemu jest odpowiedzialny za wszystkie kwestie techniczne wydarzenia, a my, jako pasażer, możemy przeżyć wyjątkową przygodę. Skok w tandemie rezerwujemy przez internet – wystarczy podać datę oraz godzinę skoku, a potem przyjechać na miejsce z wyprzedzeniem. Przed skokiem podpisujemy specjalną umowę, otrzymujemy gogle i kombinezon, gdy wymaga tego aura, a także bierzemy udział w krótkim instruktażu mówiącym o zasadach bezpieczeństwa.

Po tych przygotowaniach uczestnicy skoku wchodzą do samolotu wylatującego na wysokość 3000 oraz 4000 metrów nad ziemią. Wysokość wyskoku wpływa na czas swobodnego spadania, którym określa się spadanie bez otwartego spadochronu. To zdecydowanie najbardziej ekscytujący i emocjonujący moment w skoku spadochronowym, który na długo pozostaje w pamięci. Przy skoku z 3000 metrów będziemy swobodne spadać przez około 30 sekund, natomiast dla tego z 4000 metrów około 60 sekund.

Gdy tandem dotrze na odpowiedni pułap, a mianowicie 1500 metrów nad ziemią, pilot otwiera spadochron. Od tego momentu przez kilka minut opadamy w kierunku trawiastego lądowiska, aby miękko wylądować. Nie musimy obawiać się o żadne kontuzje – o wszystko zadba pilot tandemu.

Ile kosztują skoki tandemowe?

Ceny skoków tandemowych wcale nie są bardzo wysokie. Musimy zapłacić około 500-700 złotych w zależności od wybranego skoku oraz od ośrodka zajmującego się ich organizacją. Znajdują się one na terenie całego kraju i możemy wykonać rezerwację on-line, bez konieczności osobistego dojazdu na miejsce. Możemy też zakupić vouchery upominkowe, aby podarować komuś skok, na przykład na urodziny, na ślub oraz na inne okazje. Co więcej, większość ośrodków oferuje usługę rejestracji skoku – wtedy jest on filmowany i robione są zdjęcia, dlatego otrzymujemy wspaniałą pamiątkę po swoim podniebnym wyczynie.

Na bezpieczne i niezapomniane skoki spadochronowe w tandemie zaprasza wszystkich Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive”. Organizuje on skoki i szkolenia spadochronowe w swojej bazie na lotnisku Kruszyn koło Włocławka, a także w Gliwicach, Przasnyszu oraz w Pruszczu Gdańskim. Z pełną ofertą i aktualnym cennikiem ośrodka możemy zapoznać się na stronie https://skydive.pl, na której także możemy zrealizować internetową rezerwację.

Skoki spadochronowe w tandemie

 

4 komentarze

  1. skydiveblog 29 września, 2017
  2. Agnieszka 1 lutego, 2018
  3. skacz 30 września, 2018
  4. skydive 20 października, 2018

Dodaj komentarz